Gotowy projekt domu, a może coś zupełnie osobistego?

Czy indywidualnie znaczy drożej? Gotowych projektów znajdziemy mnóstwo. Na rynku zdecydowanie więcej znajdziemy ofert firm z gotowymi projektami domów. Warto jednak zastanowić się, a dokładniej przeanalizować, czy adaptacja takiego projektu nie wyniesie nas drożej niż indywidualnego zamówienia.

 

Na temat kosztów

 

W kwestii pytania o koszty mamy styczność z różnymi opiniami. Prawdą jest to, że koszt katalogowego projektu domu jest tańszy od kosztu projektu indywidualnego. Niemniej jednak rodzi ryzyko wyższych nakładów finansowych, jeśli chodzi o adaptację, czyli dokładnie o kolejne etapy prac. Jednym udaje się znaleźć geodetów, wykonawców, którzy stają na wysokości zadania i realizują projekt bez nieprzewidzianych dodatkowych kosztów, inni nie mają takiego szczęścia. Zaletą indywidualnych projektów domów są jak widać całkowite koszty znane od samego początku.

Wizualizacja projektu możliwa w obu przypadkach

 

Ci, którzy potrzebują oryginalności, nie lubią schematów, wybierają atrakcyjny projekt indywidualny. Jest on wówczas dokładnie zgodny z oczekiwaniami. W przypadku gotowych projektów, które bardzo często nazywa się projektami dla mas niekoniecznie znajdziemy odpowiedź na wszystkie potrzeby. W obu jednak przypadkach mamy możliwość wizualizacji projektu. Zobaczenie domu od środka, to świetna sprawa. Wizualizacje dokładnie oddają wielkość pomieszczeń, przestrzeń do aranżacji. To wspólny atut dwóch możliwości, co do którego zalet zgodni są wszyscy szukający dobrych projektów domów.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*