Sprzątanie łazienki – priorytety

Łazienka to pomieszczenie, w którym każdego dnia powinna panować czystość. W tym miejscu, dokładnie oazie czystości nie możemy pozwolić sobie na żadne uchybienia w ramach nieskazitelnego ładu, a zwłaszcza bezpieczeństwa dla zdrowia – środki czyszczące muszą być zatem zawsze pod ręką. Jeśli łazienka jest wspólna z toaletą, wówczas głównym priorytetem w zakresie higieny będzie zamykanie klapy od sedesu podczas spłukiwania. A kolejne? Zobaczmy.

 

Łazienka, toaleta i jej mieszkańcy

 

Zacznijmy od mieszkańców tych miejsc. Oto one, czyli groźne dla zdrowia bakterie: E-coli, Salmonella, Klebsiella, pałeczka ropy błękitnej. Nie będą tu opisywane choroby, które wywołują te bakterie, a dokładniej rady, jak uniknąć nieproszonych gości. Muszla klozetowa powinna być czyszczona co najmniej trzy razy w tygodniu dobrym preparatem ze środkiem dezynfekującym. Płyny, żele i kostki do dezynfekcji zawieszane w muszli to oczywiście kolejna porcja sprawdzonych rozwiązań.

Wanna i umywalka

 

Łagodne środki w żelu spośród chemii gospodarczej to najlepsze preparaty do czyszczenia dużych powierzchni wanien, brodzików, umywalek. Grzyby i pleśnie to kolejni intruzi, którzy mogą wtargnąć nieproszeni do naszej łazienki. W ramach walki z ich gościnnością można pokusić się o specjalne preparaty w sprayu do dezynfekcji. Ważna uwaga i rada!!! Aby z łazienki pozbyć się wilgoci, która przyczynia się do rozmnażania drobnoustrojów, grzybów i pleśni, na noc zostawiajmy do niej otwarte drzwi. I ostatnia uwaga. Tylko regularne sprzątanie łazienek oraz toalet obniża ryzyko pojawienia się w nich niebezpiecznych dla zdrowia bakterii.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*