Rolety, a może żaluzje?

Praktyczne i estetyczne. Będąc funkcjonalnym rozwiązaniem, stanowią ozdobę wnętrza. Co jednak wybrać rolety czy żaluzje? Zobaczmy, jakie są ich zalety, różnice i wybierzmy produkt doskonały względem swoich oczekiwań.

 

Rolety duolight – alternatywa żaluzji

 

Duolight oznacza roletę dzień-noc. Obecnie ten rodzaj rolet jest bardzo często wybierany z uwagi na to, że stanowi świetną alternatywę żaluzji, w których jak wiadomo lamele mogą obracać się o 180 stopni. Zaletą rolet duolight jest to, że ich pasami można dowolnie sterować. Jedne z nich bowiem przepuszczają światło, drugie ograniczają jego dostęp do wnętrza.

 

Jaki materiał?

 

Materiał jest niewątpliwie istotną kwestią. Musi być trwały, nie nagrzewać się oraz rzeczywiście zaciemniać pomieszczenie. W czasie upalnego lata dobra roleta czy żaluzja będzie stanowiła ochronę przed promieniami słonecznymi. Zminimalizuje ryzyko nagrzewania się pomieszczenia. Wśród rolet mamy więc wybór pomiędzy wysokojakościowymi tkaninami lub włóknami syntetycznymi (poliamid, poliester). W przypadku żaluzji wersja aluminiowa ustępuje wersji z drewna, tworzyw sztucznych lub nawet wersji materiałów skóropodobnych.

A co z czyszczeniem?

 

Żaluzje z racji swojej konstrukcji są trudniejsze w czyszczeniu. Na rynku znajdziemy specjalne szczotki, którymi można zadbać o czystość żaluzji. Nie należy jednak ukrywać, że rolety są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Bardzo często są wykonane z materiałów nieprzyciągających kurzu czy brudu. W ich przypadku wystarczy wilgotna ścierka.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*