Program Ryś – wymieniamy drzwi, okna z dofinansowaniem

Program Ryś realizowany w latach 2015-2020 z możliwością zawierania umów do końca 2017 roku niesie ze sobą ogromne korzyści finansowe dla właścicieli domów jednorodzinnych. W zakresie prac termoizolacyjnych dofinansowywana jest również wymiana drzwi, okien i akcesoriów do nich. Celem programu jest zmniejszenie emisji CO2 oraz pyłów do atmosfery.

 

Gdzie dowiedzieć się więcej na temat programu?

 

Dokładne informacje na temat programu Ryś znajdują się na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oprócz idei energooszczędności program ma również na celu podniesienie świadomości ekologicznej.

Refundacja kosztów przed złożeniem wniosku

 

W ramach programu Ryś możliwa jest refundacja poniesionych kosztów wymiany drzwi, okien i akcesoriów do nich przed złożeniem wniosku. Koniecznie muszą być one jednak zgodne z wymaganiami programu. Do warunków refundacji należą w takim wypadku:

• ocena energetyczna sprzed realizacji przedsięwzięcia
• niezakończenie przedsięwzięcia przed złożeniem wniosku

Ważna uwaga dotycząca programu Ryś

 

Program wdrażany jest przy współpracy z bankami oraz WFOŚiGW. Dofinansowanie nie jest możliwe w przypadku realizacji inwestycji z własnych środków pieniężnych, czyli bez skorzystania z kredytu bankowego. Dofinansowanie dotyczy tylko budynków, które zostały oddane już do użytkowania. Nie dotyczy budynków w trakcie budowy. Do wniosku należy dołączyć:

• prawo własności do budynku
• dokumenty finansowe do udzielenia kredytu

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*