Schody drewniane samonośne – jaki wybór?

Konstrukcje samonośne schodów są relatywnie często wybierane z uwagi na fakt, że nie wymagają wcześniejszych przygotowań, z jakimi musimy liczyć się w przypadku schodów żelbetowych. Najczęściej stosowanymi gatunkami drewna są: buk, dąb, jesion, klon, orzech, brzoza, jak również drewno egzotyczne z najpopularniejszym mahoniem. Zobaczmy jaki rodzaj samonośnych schodów drewnianych możemy wybrać.

 

Konstrukcja policzkowa

 

Policzkami w tej konstrukcji są dwie deski, które zamykają schody z dwóch stron. Posiadają one gniazda, w które wpuszczane są stopnie.

 

Konstrukcja osiodłana

 

Tu również mamy do czynienia z policzkami. Jednak w tej konstrukcji stopnie osadzane są na nich. To bardzo stabilna konstrukcja schodów drewnianych.

 

Konstrukcja policzkowo-osiodłana

 

To konstrukcja łącząca w sobie policzek osiodłany od wewnętrznej strony schodów i klasyczny policzek na zewnątrz. Pełny policzek zabezpiecza ścianę przed brudzeniem się podczas sprzątania.

 

Nowoczesna konstrukcja bolcowa

 

W konstrukcji tej schody drewniane od wewnętrznej strony łączone są pionowymi bolcami. Konstrukcja ta jest dość lekka wizualnie.

 

Zalety drewnianych schodów

 

Projekt schodów drewnianych można wybrać spośród gotowych katalogowych modeli. Wówczas ich koszt będzie niższy niż w przypadku indywidualnego zamówienia. Drewniane schody można zaaranżować w każdej chwili. Są idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o niewielkie przestrzenie. Należy pamiętać o wybraniu drewna najlepszej klasy jakości. To gwarancja trwałości i bezpieczeństwa.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*