Rozwiązania na wyciszanie domu

Sąsiedzi, ruchliwa ulica to główne powody, dla których potrzebujemy skutecznego odseparowania się od tego, co na zewnątrz. Dom ma być azylem, oazą spokoju. Wyciszenie go ma szczególne znaczenie, jeśli mieszkanie usytuowane jest zaraz przy ulicy. Niemniej jednak wyciszenie podłóg czy sufitów to również stłumienie dźwięków wewnątrz pomieszczenia. Co możemy wybrać?

 

Podwieszany sufit

 

Kartonowo-gipsowe sufity wypełnione wełną mineralną to skuteczny sposób na wytłumienie odgłosów pochodzących z mieszkania znajdującego się nad nami. Ten zabieg wyciszania domu zmniejsza przestrzeń. Nadaje się więc do wysokich pomieszczeń.

 

Co na podłogę, by było ciszej?

Panele podłogowe to najczęściej wybierany materiał jako wykończenie. Są zbyt cienkie i lekkie, by same w sobie mogły tłumić dźwięki wewnątrz pomieszczenie, jak również te pochodzące z mieszkania pod nami. Tutaj potrzebujemy bardzo dobrej jakości izolacji. Możemy wybrać:

• piankę polietylenową
• podkłady polietylenowo-mineralne
• podkłady poliuratanowo-mineralne
• maty styropianowe

 

Reszta sposobów na wyciszanie domu

 

Decydując się na wyciszanie domu, możemy przejrzeć ofertę paneli akustycznych, które oprócz swojego głównego zadania mogą pełnić funkcje estetyczne. Są to propozycje o bogatym wzornictwie, różnorodnych kolorach. Warto wiedzieć, że pluszowe zasłony, wykładzina dywanowa, dywany, tapety bawełniane, a nawet obrazy mogą stanowić świetne rozwiązania wyciszania domu. W zależności od budżetu jakim dysponujemy na ten cel możemy znaleźć naprawdę sporo sposobów. Nie zawsze będą one musiały wiązać się z wielkimi wydatkami.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*