Gdzie umieścić kominek? Czy tylko w salonie?

W większości aranżacji spotykamy się z kominkiem w salonie. Nie bez powodu znajduje się on właśnie w tym pomieszczeniu. To tutaj gromadzi się zwykle rodzina, by spędzić wspólnie czas w miłym przytulnym miejscu. Jeśli decydujemy się na kominek z powodu funkcji grzewczej, salon jest zazwyczaj centralnym pomieszczeniem w domu – w ten sposób kominek ogrzeje największą przestrzeń mieszkalną.

 

A może kominek w łazience lub w sypialni?

 

W dostatecznie dużych sypialniach i łazienkach kominki coraz częściej odnajdują swoje miejsce. Wielkość pomieszczenia ma ogromne znaczenie. Odległość kominków od mebli, sprzętu domowego to co najmniej 80 cm. Pamiętać należy o jeszcze jednej ważnej kwestii. Kominki montuje się blisko komina. Rura dymowa nie może posiadać wielu zagięć.

 

Dlaczego montuje się kominki blisko okien?

 

Kominek można zbudować przy ścianie zewnętrznej, przy oknie, zważając oczywiście na zalecaną odległość od ramy okiennej. Takie rozwiązanie minimalizuje straty ciepła, a ponadto stanowi kolejną możliwość. Jest nią pomysł wybudowania na zewnątrz domu drugiego kominka do grillowania.

 

Kominek w małym pomieszczeniu?

 

Na mniejszych powierzchniach kominki buduje się w narożach pomieszczeń. Dobrze zaprojektowany kominek, z ciekawą zabudową, szybą wygiętą w łuk to alternatywa dla dużego kominka w salonie stojącego w jego centrum. Przed decyzją o kominku warto poradzić się ekspertów w tej dziedzinie. W końcu to zakup, inwestycja na lata użytkowania, które koniecznie musi być satysfakcjonujące.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*